Поширені запитання

За яким курсом рахувати бюджет проєкту?

Бюджет проєкту подається на конкурс у гривні, його не потрібно перераховувати в долари самостійно. Якщо ваша заявка буде підтримана, бюджет буде затверджено та переведено в долари США за актуальним курсом на ту дату. Загалом інформацію щодо офіційного курсу ООН із помісячною розбивкою ви можете знайти за посиланням


Яку суму ми можемо витратити на гонорари залучених фахівців (тренерів, експертів тощо)?

Це залежить від того, який проєкт ви плануєте реалізовувати, а також від залученості та кваліфікації фахівців. Для підтвердження кваліфікації залучених експертів, тренерів, потрібно додавати резюме та диплом/сертифікат про профільну освіту.


Який відсоток від загального бюджету проєкту можуть складати гонорари?

Витрати на оплату праці працівників, фахівців та експертів не можуть перевищувати 20% від загальної вартості проєктної пропозиції. Однак будь-які витрати мають бути доцільними та обґрунтованими.


Чи є обмеження стосовно відсотку від суми бюджету, який можна витрачати на закупівлю обладнання?

Ні, такого обмеження немає.


Чи може керівник проєкту працювати на волонтерських засадах?

Так. Керівника проєкту можна залучити на волонтерських засадах. Але ще на етапі подання проєктної пропозиції ця людина має бути чітко визначена. Те ж саме стосується бухгалтера. Їхні резюме також мають бути включені у пакет документів при поданні заявки на грант.


Яка мінімальна сума має бути вказана в бюджеті для бухгалтера та керівника проєкту?

Оплата може бути від 0 грн (якщо керівник проєкту та бухгалтер працюють на волонтерських засадах) до обґрунтованої ринкової вартості послуг, яку ви визначите в бюджеті проєкту.


Як оформити відносини із бухгалтером, якщо його немає в нашому штаті?

У нас немає вимог щодо того, які саме відносини ви маєте із кожним фахівцем, залученим у проєкт. Це може бути штатний працівник, договір цивільно-правового характеру або договір із фізичною особою-підприємцем.


Якщо бухгалтер працюватиме в проєкті на волонтерських засадах, чи треба вказувати його в бюджеті? Як звітувати за його роботу?

Якщо бухгалтер працює на волонтерських засадах, ви все одно вказуєте його/її ім’я та прізвище в бюджеті. Але тоді або ставите нулі, або додаєте примітку, що він/вона працює на волонтерських засадах. Також треба додати резюме. Звітуванням про роботу бухгалтера в такому випадку є те, що ваш проміжний і фінальний звіти прийняті ПРООН. Жодної додаткової звітності по бухгалтеру, якщо це немонетарне фінансування, не потрібно.


Чи може керівник проєкту виступати експертом у цьому ж проєкті?

Так, може. Одна особа може виконувати декілька ролей в проєкті, але отримувати оплату тільки по одній із ролей.


Якщо проєкт буде впроваджуватися протягом трьох місяців, зарплата бухгалтера теж має бути розбита на три місяці? Чи можна вказати загальну суму?

На етапі подання проєктної пропозиції ви можете вказати так, як вам зручно.


Якщо ПРООН уже підтримує проєкт, який адмініструється ІСАР Єднання, чи може в межах цього ж напряму бути підтриманий проєкт, поданий на грантовий конкурс, який адмініструє Ресурсний центр ГУРТ?

Організації, що наразі мають пряму грантову угоду з компонентом «Громадська безпека і соціальна згуртованість» Програми ООН із відновлення і розбудови миру (що адмініструється ПРООН) можуть брати участь у конкурсі, що адмініструється Ресурсним центром ГУРТ, якщо проєкти за угодами будуть реалізовані не пізніше 15 вересня 2020 року, проте їх заявки будуть підтримані за умови, якщо не буде отримано достатньої кількості заявок від інших організацій.
Що ж стосується конкурсів, які адмініструються ІСАР Єднання, ми не обмежуємо організації, що хочуть подаватися в межах конкурсів, оголошених Ресурсним центром ГУРТ. Однак остаточне рішення буде приймати Конкурсна комісія.


Якими документами оформити облаштування майданчику на земельній ділянці, що належить ОТГ?

По-перше, вам потрібен лист підтримки від органів місцевого самоврядування, де буде вказано, що після завершення робіт влада візьме на баланс цей майданчик і буде його обслуговувати. По-друге, має бути план. А також, документи, що підтверджують право власності ділянки, де буде встановлено майданчик. Якщо ж у вас будуть додаткові елементи, наприклад, освітлення, можливо, також знадобиться проєктно-кошторисна документація.


Чи може громадська організація, яка має досвід впровадження одного проєкту, розраховувати на максимальну суму гранту, якщо у ролі їхнього ментора виступає досвідченіша організація?

Ні, оскільки до уваги береться досвід реалізації грантових проєктів організацією, яка подає проєктну пропозицію.


Чи може подаватися на участь у цьому конкурсі грантів організація, яка має досвід впровадження поки що незавершеного проєкту?

У конкурсах грантів, які адмініструються Ресурсним центром ГУРТ, можуть брати участь лише організації, що мають підтверджений досвід впровадження щонайменше одного проєкту (для організацій, що претендують на фінансування у розмірі до 215 200 гривень) або двох проєктів (для організацій, що претендують на більше фінансування) та досвід звітування за ними. Однак, якщо проєкт зараз на завершальній стадії і ви перебуваєте на етапі підготовки фінального звіту, можете подати проєктну пропозицію. Тоді Конкурсна комісія розгляне ваш кейс в індивідуальному порядку.


Про яке звітування йдеться наприкінці цього абзацу: «…мати підтверджений досвід впровадження щонайменше одного проєкту або двох проєктів та звітування за ними»?

Під час заповнення проєктної заявки ви маєте повідомити про свій досвід впровадження проєктів, де організація була розпорядником коштів і за які вона звітувалася, вказавши донора, тривалість проєкту, дату завершення проєкту, тематику, суму фінансування у гривні, а також контакти донорської організації (ПІБ відповідальної особи, посаду, телефон, ел. адресу).


Якщо організація має досвід впровадження двох короткострокових проєктів, чи може вона претендувати на більшу суму?

Якщо у вас є два успішно реалізовані проєкти, де ваша організація була розпорядником коштів та за якими звітувалася, ви можете подавати проєктну пропозицію із більшою сумою.


Якщо організація має досвід реалізації двох проєктів, але за одним із них кошти проходили через іншу організацію, чи можемо ми розраховувати на суму понад 215 200 грн?

Ні, оскільки до уваги береться досвід реалізації грантових проєктів, де організація, яка подає проєктну пропозицію, була розпорядником коштів та за якими звітувалася.


Якщо проєкт був реалізований власними зусиллями (коштами) організації, але у співпраці з інституціями правосуддя та поліції, чи можна це вважати досвідом впровадження проєкту?

Ні, оскільки ви не отримували донорську допомогу і не звітувалися за нею.


Які проєкти краще вказувати, щоб підтвердити досвід організації?

Потрібно вказувати лише проєкти, де ваша організація була розпорядником коштів та за якими звітувалася. Якщо проєктів більше, ніж два, то ви вказуєте, в першу чергу, проєкти, які стосуються тематики, за якою ви подаєте проєктну пропозицію.


Яка сума має бути закладена в проєктну пропозицію, якщо організація має досвід реалізації чотирьох проєктів?

В залежності від напряму, очікується, що отримані проєктні пропозиції будуть профінансовані у розмірі від 161 400 до 403 500 гривень для проєктів, що не включають інвестиції в розвиток інфраструктури, та у розмірі від 161 400 до 538 000 гривень для проєктів, що включають інвестиції в розвиток інфраструктури.

Проєктні пропозиції організацій із досвідом втілення одного донорського проєкту можуть бути профінансовані у розмірі від 161 400 до 215 200 гривень.

Але це не означає, що організації, які мають більший досвід реалізації проєктів, автоматично мають подавати проєктні пропозиції із максимальною сумою. Бюджети мають бути, в першу чергу, обґрунтованими.


Що таке транспортні витрати? Це те ж саме, що доставка товарів?

Транспортні витрати можуть бути пов’язані з переміщенням проєктної команди або учасників проєкту, наприклад, до та з місця проведення тренінгу.

Доставка товарів у більшості випадків іде в адміністративні витрати. Крім того, доставку можна включати у вартість товару.


Чи можна закуповувати паливо, бензин, газ у транспортних послугах?

Якщо у вашому проєкті є необхідність отримання транспортних послуг, вони мають надаватися ліцензованими постачальниками.


Чи буде плюсом при розгляді проєктної пропозиції інформаційна підтримка місцевими ЗМІ?

Цього аспекту немає в критеріях оцінки проєктних пропозицій. Але ми заохочуємо інформаційне висвітлення діяльності за проєктом.


Скільки бонусів при оцінюванні проєктної пропозиції дають листи підтримки?

Листи підтримки мають чітко визначати роль підтримуючої організації в конкретному проєкті. Однак є напрями, в яких листи підтримки є обов’язковими. Наприклад, заявки, спрямовані на перехід громад від гуманітарної допомоги до сталого розвитку (Humanitarian – Development Nexus), мають супроводжуватися листом підтримки від УВКБ ООН, де має буде прописане співфінансування, що надається з боку УВКБ ООН для проєкту, який подається на конкурс.

Якщо у вас є монетарне співфінансування, ви маєте надати лист підтримки від організації, яка надаватиме це співфінансування із зазначеною сумою. Якщо йдеться про немонетарне співфінансування, то в листі підтримки має бути вказано, в чому воно полягає.


Чи може організація із кодом неприбутковості 0048, яка є комунальною установою, подаватися на конкурси грантів?

Так. Проєктні пропозиції можуть подавати організації із такими кодами неприбутковості: 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048.


Ми плануємо подаватися від організації, яка працює в іншій, також цільовій, громаді. Чи достатньо в такому випадку листів підтримки між громадською організацією та ініціативною групою?

Чим більше документів, які підтверджують ваш досвід та спроможність реалізувати проєкт в іншій цільовій громаді, ви надасте, тим краще. Це можуть бути листи підтримки, рекомендаційні листи тощо.


У якому форматі мають бути відпрацьовані проєкти, зважаючи на карантинні обмеження внаслідок пандемії COVID-19?

Наскільки нам відомо з офіційних джерел, обмежувальні заходи будуть поступово пом’якшуватися у залежності від епідемічної ситуації в кожному регіоні. Під час планування проєктів потрібно зважати на особливості вашого регіону, зокрема, стосовно масових зібрань.


У нас є приміщення, власником його якого є я як фізична особа. Чи можемо ми здійснити там ремонт і закупити обладнання для діяльності громадської організації, яка буде здійснюватися в цьому приміщенні?

Якщо за фінансування Програми ООН із відновлення та розбудови миру здійснюється ремонт у приміщенні, ми орієнтуємося на те, що це приміщення використовуватиметься на благо громади, наприклад, як хаб чи місце проведення заходів. Ми дуже рідко підтримуємо проєкти, в яких йдеться про приміщення, що належить комусь із представників організації. Така ситуація буде розглянута Конкурсною комісією та рішення буде прийнято, спираючись на всі наведені організацією аргументацію, факти та документи.


Яким чином можна залучити фахівців від міської влади, які готові виступити модераторами проєкту?

Тут є два варіанти – монетарне або немонетарне співфінансування. Монетарне співфінансування – це співфінансування, яке ви можете підтвердити фінансовою документацією. Наприклад, експерт надав послуги з модерації, які були оплачені з іншого джерела. Немонетарне співфінансування у цьому випадку – це залучення експерта на волонтерських засадах, коли експерт виконує певний обсяг робіт, але оплату за це не отримує.


Як відображати в проєкті немонетарний внесок?

В аплікаційній формі є поле, де потрібно описати немонетарне співфінансування вашого проєкту (за наявності). На етапі подання заявки ви можете приблизно порахувати грошовий еквівалент немонетарного внеску для того, щоб визначити відсоток від загальної вартості проєкту.


Як прописати в проєктній пропозиції співучасть активістів (наприклад, транспорт, будівельні матеріали тощо)?

Скоріше за все, це буде немонетарне співфінансування. Але якщо вартість послуг можна оцінити, інколи ми можемо визнати його монетарним. Якщо вам надаватимуть будівельні матеріали, тоді ви маєте надати їх специфікацію, де буде вказано, що це за матеріали та яка їх кількість.


Чи можна закуповувати товари з ПДВ?

Ми орієнтуємося на те, що товари закуповуються без ПДВ. Але бувають винятки, які стосуються, наприклад, унікальних товарів, які є в обмеженого кола постачальників. На це ми даємо додатковий письмовий дозвіл.


Які є вимоги до рахунку організації-заявника, який потрібно вказувати в аплікаційній формі?

Ви можете вказати реквізити поточного рахунку вашої організації. Якщо буде прийняте позитивне рішення щодо фінансування вашого проєкту, перед підписання угоди ми звернемося до вас, щоб уточнити, чи вказаний вами рахунок актуальний, і визначимо, чи він підходить для цього проєкту (рахунок має бути у гривні; з нульовим балансом або спеціально відкритий для цього проєкту).


Чи потрібно вписувати в план проєкту проміжні звіти?

Проміжна та фінальна звітність має бути частиною робочого плану.


Чи варто подавати дві проєктні пропозиції за різними напрямами й чи не будуть вони між собою конкурувати?

Чим більше організація подає проєктних пропозицій, тим більша вірогідність, що одна із них буде підтримана.


Чи можливо під час проведення заходу не залучати кейтерингову компанію, а організовувати все самостійно?

У нас немає вимоги, що ви обов’язково мусите наймати кейтерингову компанію, але ми рекомендуємо це робити для масових заходів. Часто вони підпадають під закупівельні процедури (конкурс рахунків або тендер). У такому випадку вам потрібно буде отримати декілька цінових пропозицій, тож простіше працювати через посередників, які зможуть забезпечити весь спектр послуг.


Якщо під час впровадження проєкту виникне потреба в інфраструктурному гранті, чи буде можливість подати заявку на такий грант?

Якщо ми підписуємо з організацією грантову угоду, ми не можемо видати цій організації наступний грант, поки діяльність за цією угодою не буде повністю завершена.


Чи є критерії для вирахування ефективності проєкту?

Комісія звертає увагу на вартість проєкту та кількість бенефіціарів – як прямих, так і непрямих, – яких цей проєкт охопить.


Чи можуть бути бенефіціарами проєкту діти віком від 11 до 14 років? Чи буде це впливати на оцінку?

У нас немає вимог до віку бенефіціарів. Але є певні обмеження в роботі. Наприклад, якщо організація працює з дітьми, то вона не може працювати з ними без участі відповідального дорослого. Також є нюанси щодо звітності.


У вимогах до ОГС, які можуть подаватися на конкурс за напрямами зі зміцнення на громадської безпеки та посилення соціальної згуртованості є такий абзац: «…бути офіційно зареєстрованими зі статусом юридичної особи на території цільових пілотних громад та/або здійснювати свою діяльність на їхній території в межах спільної ініціативи УВКБ ООН та ПРООН, що передбачатимуть заходи, спрямовані на перехід громад від гуманітарної допомоги до сталого розвитку (Humanitarian – Development Nexus)». Чи правильно я розумію, що якщо ми зареєстровані в Києві і раніше не працювали в визначених локаціях, ми не можемо подаватися?

Так, правильно. Заявки, спрямовані на перехід громад від гуманітарної допомоги до сталого розвитку (Humanitarian – Development Nexus), мають обов’язково супроводжуватися листом підтримки від УВКБ ООН, де має буде прописане співфінансування, що надається з боку УВКБ ООН для проєкту, який подається на конкурс.


Наша організація зареєстрована в м. Покров, але має досвід реалізації проєктів у м. Нікополь. Чи можемо ми подаватися?

Це залежить від того, на який конкурс грантів ви плануєте подаватися. В конкурсних оголошеннях чітко прописані вимоги до аплікантів. Якщо написано, що організація має бути зареєстрована винятково на території цільової громади (як, наприклад, за напрямом зміцнення громадської безпеки), ви не зможете взяти участь. Якщо ж відповідно до умов конкурсу аплікант може бути зареєстрованим на території України, то для того, щоб пройти технічну оцінку, організації потрібно надати підтвердження реалізації проєктів на території цільових громад.


Для оголошених конкурсів грантів обов’язковою вимогою є наявність досвіду реалізації грантових проєктів. Від якої суми попередніх грантів цей досвід враховуватиметься?

Дійсно, організація-аплікант мусить мати підтверджений досвід впровадження щонайменше одного проєкту (для організацій, що претендують на фінансування у розмірі до 215 200 гривень) або двох проєктів (для організацій, що претендують на більше фінансування) на території цільових областей конкурсу та звітування за ними. Нижньої межі вартості попередніх грантів немає, але запитувана вами сума в межах оголошених конкурсів мусить бути релевантна підтвердженому досвіду впроваджених раніше проєктів, за якими ви отримували гроші на рахунок організації та звітували.


Чи є сенс подаватися, якщо організація не має досвіду реалізації проєктів?

Ні, в такому випадку організація не пройде технічну оцінку, оскільки в межах оголошених конкурсів претендувати на фінансування можуть організації, які мають досвід впровадження щонайменше одного проєкту.


Який дедлайн для подання короткої аплікаційної форми?

Дедлайн для подання короткої аплікаційної форми такий же, як і для інших документів, – 23:59 31 липня 2020 р.


Чи можна подати від однієї організації декілька заявок?

Так, організація може подати будь-яку кількість заявок на конкурси, оголошені Ресурсним центром ГУРТ в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за одним чи різними напрямами, проте підтримана може бути лише одна заявка, що набере найбільше балів при розгляді конкурсною комісією.


У запиті про надання інформації від ОГС/НУО є пункт: «Будь ласка, надайте аудовану фінансову звітність за останні 2 роки». Чи є вимоги, як має виглядати ця звітність? Чи можемо ми надати звіти, які надсилали в податкову?

Ми не висували критеріїв до формату аудованої звітності, тому ви можете подати ці документи в такому форматі, в якому вони у вас є.


Чи можна закуплене в межах гранту обладнання передати на баланс неприбуткового кооперативу?

Так, це можливо. Більше того, якщо установа вже визначена, разом із повним пакетом документів вам варто надати гарантійний лист про взяття обладнання на баланс у разі підтримки проєкту.


Що означає «залучення приватного сектору в процеси розвитку громади»?

Тут йдеться про співфінансування із боку приватного сектору або їхнє залучення до реалізації проєкту в іншій формі, наприклад, на волонтерських засадах.


Якщо ми в процесі підписання угоди із ПРООН в межах конкурсу грантів, який адмініструє ГУРТ, чи можемо ми подавати заявку в межах оголошених конкурсів?

Ні, організації, які мають діючу грантову угоду з компонентом «Громадська безпека і соціальна згуртованість» Програми ООН із відновлення і розбудови миру можуть брати участь у цьому конкурсі лише за умови, що їхні проєкті будуть реалізовані не пізніше 15 вересня 2020 р.


Наша організація зареєстрована 25 листопада 2019 року, зараз реалізовуємо проєкт від БФ «Карітас», який діятиме до грудня. Чи буде розглянута наша заявка?

Ні, аплікант має бути офіційно зареєстрований принаймні рік тому та мати досвід впровадження щонайменше одного донорського проєкту.


Як звітувати за немонетарне співфінансування?

Звітування залежить від того, у якому вигляді надаватиметься немонетарне співфінансування. Організації, з якими будуть підписані угоди, отримають детальніші інструкції.


Якщо ми реалізовували проєкт із іншою цільовою аудиторією, а в межах цього конкурсу грантів хочемо працювати з ветеранами АТО, чи можемо ми подаватися за напрямом «Залучення громадських організацій ветеранів АТО/ООС до трансформації конфліктів через побудову співпраці, діалогу, підтримку участі і надання ефективних та інноваційних сервісів»?

За цим напрямом можуть подаватися громадські/благодійні організації ветеранів АТО та ООС відповідно до їх статутної діяльності. Прийом заявок відкритий і для не ветеранських організацій, які працюють для ветеранів або включають ветеранів у свою звичну діяльність. Такі заявки мають бути підтримані попереднім досвідом роботи з ветеранами або листами підтримки від ветеранських організацій. Заявки від інших організацій до розгляду прийняті не будуть.


До поняття «правосуддя» в оголошених конкурсах грантів належать лише суди чи також відділення поліції?

Для проєктів, які підтримують взаємодію поліції та громади, у нас є окремий напрям. Тож в межах напряму «доступ до правосуддя» йдеться саме про суди.


Чи є базові індикатори для реалізації проєктів у м. Мирноград, направлених на підтримку ініціатив, спрямованих на поширення ідеї відповідального татівства?

Ні, організація має запропонувати свій проєкт та індикатори до нього.


Чи можемо ми закласти в проєктну пропозицію за напрямом «доступ до правосуддя» кошти на оплату послуг IT спеціаліста?

Так, якщо ці послуги потрібні для реалізації проєкту.


Чи є співфінансування обов'язковою вимогою для участі в конкурсах грантів?

Ні, але підтверджене співфінансування дозволяє набрати більше балів на етапі оцінки конкурсною комісією.


Як звітуватися за непрямих вигодоотримувачів?

Під час підготовки угоди до підписання із кожним грантером ми пропрацьовуємо таблицю індикаторів, де визначаємо показники та джерела їх підтвердження для конкретного проєкту. Часто джерелом для звітування щодо непрямих вигодоотримувачів є статистичні дані.


Чи правильно я розумію, що всі послуги, потрібні для реалізації проєкту, доведеться замовляти через конкурс/тендер?

Всі грантери отримають інструкції щодо здійснення закупівель відповідно до процедур ПРООН. Загалом, якщо закупівлі від одного постачальника перевищують 500 дол. США, вони підпадають під визначення конкурсу. Якщо ж перевищують 3000 дол. США, тоді треба проводити тендер.


Які строки реалізації проєкту та яка тривалість може бути?

Тривалість проєкту обмежується терміном 6 місяців. Дати початку та закінчення будуть прописані в угодах і визначатимуться з кожною організацією окремо.


Наша організація виграла грант від ПРООН, що адмініструється ГО «Взаємодія Плюс». Чи можемо ми брати участь у конкурсі грантів, оголошеному ГУРТом?

Так, можете.


Що мається на увазі під адміністративними витратами?

Це можуть бути, наприклад, банківські послуги або оплата поштових відправлень.


У формі бюджету потрібно вказувати веб-посилання на товари, які ми плануємо закуповувати. Як бути, якщо в постачальника немає сайту або треба вказати вартість разом із доставкою?

В такому випадку ви можете надати комерційну пропозицію. Але зверніть увагу, що наявність комерційної пропозиції не звільняє вас від обов’язку за необхідності проводити конкурс або тендер і не є гарантією, що ви працюватимете саме з цим постачальником.


Чи можна змінювати розмір статей бюджету в процесі реалізації проєкту?

Ви не можете змінювати розмір статей бюджету самостійно. Це має бути аргументовано та заздалегідь погоджено із ГУРТом та ПРООН.


Якщо ми не закладаємо в бюджет зарплату бухгалтера, чи потрібно надсилати його резюме?

Резюме надсилати потрібно. Крім того, навіть якщо бухгалтер працюватиме на волонтерських засадах, ми просимо залишати цей рядок у бюджеті, вказуючи ім’я та прізвище, а також відсоток залучення фахівця, який виконуватиме цю функцію.


Чи можна в межах проєкту замовляти створення відео та/або рекламу в місцевих ЗМІ?

Створення відео можливе, якщо це аргументовано потребами проєкту. Щодо реклами в місцевих ЗМІ, такі запити розглядаються від випадку до випадку, і у переважній більшості не підтримуються.